İstanbul'daki Divriğililer 29 Mayıs'ta Buluştu

Divriği Kültür Derneği 27. Geleneksel Pilav ve Kültür Senliği Çağdaş Hukukçular Derneğinin Kurumsal katılımı ile 29 Mayıs 2011 Pazar günü Belgrad Ormanları ( Sarıyer - Çayırbaşı ve Bahçeköy Mevkii) Mehmet Akif Ersoy Piknik alanında yapıldı.

Havanın kapalı ve yer yer lokal yağış olmasına rağmen Yoğun katılımın gerçekleştiği DKD Pilav ve Kültür Şenliği, sahne programıı ile de ilgi odağı oldu. Kültürel anlamda da Cafer Yıldız'ın koordinasyonunda gerçekleşen el sanatları, fotoğraf sergisi, Derelerin Kardeşliği, gençlik komisyonu gibi çeşitli stantların yer almasının yanı sıra Devran Özdamar tarafından kurulan çocuk oyun parkı katılımcı çocuklar tarafından büyük ilgi gördü.

Sahne sunumunu Orhan Aydın ile Aynur Karabaş'ın yaptığı programda DKD Genel Başkanı Çefer Çelik ile ÇHD İstanbul Şube Başkanı Avukat Taylan Tamay'ın birer konuşma yaptığı şenlikte; Grup Yorum, Pınar Sağ, Niyazi Koyuncu, OKYD Dernek başkanı Gülsün Kaya ile Adalet Öztürk'ün de yer aldığı DKD Kadınlar Korosu, DKD Halk Oyunları ekibi dahil olmak üzere bir çok sanatçı yer aldı. Ayrıca Pinargözü Lezzetto Yemek firmasınca hazırlanan 10 kazan Divriği Pilavı katılımcılara ikram edildi.

Genel seçim süreci olmasına nedeni ile çok sayıda siyasi parti temsilcisi ve milletvekili adayları şenlik alanını ziyaret ederek halk ile iletişim kurdular.

OKYD'nin kurumsal olarak destek verdiği şenliğe ovacıklılar da görev alanlarında ve katılımcı olarak yoğun destek verdi. Aynı zamanda DKD_YK üyesi de olan Cennet Kaya ile Göksel Kaya, Aykut Armağan, Gizem Özcan, Pelin Şimşek, Selin Şimşek, Can Budak, Yunus Şimşek, Uğur Özcan, Ali Özcan, Dilem Şimşek, A. Can Türkmen, İzzet Özen, İbrahim Kaya ve Birkan Özcan aldıkları görevleri başarı ile yerine getirdiler.