Cep Telefonlarına Kısa Mesaj ve Düğün Davetiyeleri

Derneğimizin siz değerli köylülerimize 2003 yılından başlayarak sunmuş olduğu kısa mesaj hizmeti ve düğün ve nikah davetiye listesi hizmeti gelişerek devam etmektedir.

Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma derneği yönetim kurulunun almış almış olduğu karar doğrultusunda Kısa Mesaj sisteminde ilgili operatörlere ücret ödendiği için bu hizmet bir bedel karşılığında sunulmaktadır. Bu hizmeti alan derneğimiz üyeleri 250 TL. üye olmayanlar ise 350 TL. vererek cenazeler hariç bu hizmetten faydalanırlar. Mesaj sisteminden faydalanmak isteyenler mesaj ücretini önceden derneğimiz yönetim kurulu üyelerine elden veye derneğimizin banka hesabına ( İş Bankası Esenler Şubesi 1098 - 439503 ) aktarmaları gerekmektedir. Yine bu hizmeti alacakların Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Birkan Özcan'a ( 0535 712 88 55 ) ulaşarak ileti içeriği konusunda bilgi vermeleri ve ücret teyiti yapmaları gerekmektedir.

Ayrıca Cep telefonlarına kısa mesaj gönderdiğimiz köylülerimizden bazıları kendilerine mesaj hizmeti ulaşmadığından şikayet etmekteler. Bizim sizlere gönderdiğimiz mesajlar operatörler tarafından reklam niteliği taşıyan iletiler arasında değerlendirildiği için ve sizlerde bu tür iletilerin  gelmesini telefonunuz üzerinden yasaklarsanız iletilerimiz size ulaşmaz. Bu durumda olanların bağlı bulundukları GSM operatörünün Müşteri Temsilcileri arayarak yasaklamayı kaldırmaları gerekmektedir. Ve yine cep telefon numarasını değiştirenler, yeni numara alanlar ile diğer kullandığı numaralardan birine mesaj gelmesini isteyenlar bilgilerini dernek yöneticilerine veya bilgi işlem gurubu üyelerine bildirebilirler.

Yine Düğün ve Nikah yapacak köylülerimize davetiye listesi derneğimiz aracılığı ile bilgisayar ortamında ulaştırılmaktadır. Bu güne kadar düzenli olarak uygulanan düğün ve nikah tarihleri konusunda gösterilen duyarlılığın aynı şekilde devam etmesi dileğimizdir. Davetlilerin daha yoğun katılımlı geçmesi adına ve bu davetlere katılacakların da zor durumda kalmamaları için derneğimiz Web sitesinde bulunan DÜĞÜN DAVETİLERİ sayfasından daha önce belirlenmiş tarihleri dikkate alarak kendinize tarih belirlemeniz ve bu alanda istenen bilgileri Bilgi işlem gurubuna bildirmeniz gerekmektedir.