Ovacık Köyü Dostluk Şenliği-2018

Konuyla ilgili fotoğraflar için tıklayınız...

          OVACIK KÖYÜ DOSTLUK ŞENLİĞİ-2018
    Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği ve Ovacık Köyü Muhtarlığının düzenlemiş olduğu Divriği Ovacık Köyü Dostluk Şenliği 22 Ağustos 2018 Çarşamba Günü (Kurban bayramının 2. günü) öğlen sonu saat 17:00’den sonra Ovacık Köyü Kültür Parkta gerçekleşti.
    Sunumunu Gülsün Kaya’nın yapmış olduğu şenlikte köylülerimizden Kadir Özcan ile Program sanatçılarımız İbrahim Pala ve Orhan Gürsoy yer aldı.
    Ayrıca misafir sanatçılarımız Metin Özbek, Mustafa Akıl ve İlyas Şimşek sahne aldılar.
    Davul zurna ekibi Metin Özbek ile Hıdır Özcan yöresel ezgileri çaldılar.
    Köylülerimiz Cem Özdemir, Hüseyin Özdemir, Vedat Gürsoy, Hasan Hüseyin Gürsoy, Sebiha Sönmez, Fikriye Karaköcek, Muharrem Özcan (Sait oğlu) İsmihan Özcan Işık-İsmail Işık adına kesilen kurbanlar pilav yapılarak şenliğe katılanlara ikram edildi.
    Derneğimiz yönetim kurulu üyesi Hıdır Özcan'ın girişimi ile ASTS Profil firması sponsorluğunda yapılan 500 adet yazlık şapka katılımcılara ücretsiz olarak dağıtıldı. Ayrıca yine Hıdır Özcan'ın projesi olan ve ÖZCANLAR Çerçeve sponsorluğunda 10 adet köyümüz temalı çerçevelenmiş fotoğraf eğitime katkı amacı ile tanesi 100 TL. den satıldı.
    Şenliğimize bölgemizde bulunan Sarıyer belediye başkanı Şükrü Genç ile beraber Sarıyer ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Nadir Günday, Sivas il genel meclis üyeleri Sadık Güller ile Mehmet Aydın, İst. Divriği Kültür Derneği Genel Başkanı Cafer Yıldız, DKD Yönetim kurulu üyesi Haydar Engin, Karakale Köy Dernek Başkanı Mecnun Aydoğan, Özbağı (Şahna) Köy Dernek Başkanı Rıza Genç, Yağbasan Köy Dernek Başkanı Nihat Karagüler, Sincan Köy Dernek Başkanı Yeşim Altun, Güneyevler (Erşün) Köy Dernek Başkanı Murat Çınar ile birlikte çok sayda misafir yer aldı.
    Şenliğimizde Köy Muhtarı Nadir Öztürk, OKYD Başkanı Birkan Özcan’ın yanısıra misafirlerimizden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, DKD Genel Başkanı Cafer Yıldır, Sivas İl genel meclis üyeleri Sadık Güller ve Mehmet Aydın katılımcıları selamlayan birer konuşma yaptılar.
    Kendi imkanlarıyla şenliğimize katılan köylülerimiz ile dostlarımıza yarattıkları ve yaşattıkları güzellikler için teşekkür ederiz.
OKYD
Fotoğraflar : Onur Türkmen - Mustafa Özkan