Cem'e Davet

    Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği olarak kuruluş felsefesine göre aradan gecen 54 yıllık süreçte çok değişik alanlarda toplumsal faydaları gözeterek çalışmalar yapmış ve bundan sonra da bu felsefe doğrultusunda hizmetlerine devam etmektedir.

    Göçler sonucunda yaşadığımız kentlerde siyasal, sosyal, kültürel ve ekonomik nedenlerle giderek daha küçük topluluklar oluşturmaya ve yalnızlaşmaya başladığımız son süreçte birde sinsi asimilasyona tabi tutulduğumuzu eklediğimizde geleneksel değerlerimizi unutmaya başladığımız görülmektedir.

    Kültürel olarak yeniliklere açık ve çağdaş dünyayı takip eden bir topluluğuz. Ancak bunun yanında geleneksel değerlerimizi de içinde barındıran ve bu değerleri gelecek kuşaklara aktarma bilinci taşıyan, aynı zamanda bunun sorumluluğunu yerine yetirme gayreti gösteren bir topluluğuz.

    İşte bu sorumluluktan yola çıkarak ortak değerimiz ve yarım yüzyılı aşan bir geçmişe sahip Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği organizasyonunda İstanbul Kağıthane Nurtepe Cem Evinde 17 Şubat 2018 Cumartesi günü Saat 17:00’de Ovacık Köyü Hızır Cemi yapacağız.

    Hızır Cemi Dede Okan Doğaner tarafından yürütülecek ve Zakir olarak Kadir Özcan görev alacaktır.

    Ayrıca diğer cem hizmetleri yine Ovacık Köyü topluluğunun bireyleri tarafından yerine getirilecektir.

    Ovacık Köyü topluluğunu oluşturan siz değerli bireyleri ve dostlarımız bu özel törene davetlisiniz. Bekliyoruz.

    Geleneksel olarak Hızır Cemlerinde lokmalarımız tereyağlı köy kömbesinden oluşmaktadır. Bu nedenle katılımcıların olanakları ölçüsünde kömbelerini yaparak getirmeleri önemle belirtilir.

    OKYD Yönetim Kurulu adına

    Başkan Birkan Özcan