Kooperatifte Soygun

                   KOOPERATİFTE SOYGUN

     Divriği Ovacık Köyü Kooperatifi 7 Ekim 2017 Cumartesi günü kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından soyulmuştur.
     1970 yılında kurulan S.S. Divriği Ovacık Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi onca geçen yılın ardından ilk kez bir soygun olayı ile karşılaşmıştır.
     7 Ekim Cumartesi sabahı Kooperatif yöneticileri günlük çalışma saatlerinde kooperatifi açmak için gittiklerinde soygun olayının gerçekleşmiş olduğunu fark ettiler.
     Kooperatif Yöneticileri ve Köy İhtiyar Heyetinin ön incelemesinde hizmet binasının yemekhane bölümünün dışarıya yemek servisi yapılan pencereden içeriye girilip mutfakta yemek pişirme kazanlarının olduğu noktadan duvarı kırarak kooperatif bölümüne geçildiği ve soygunun bu şekilde gerçekleştiğini tespit etmişlerdir.
     Konu Sincan Jandarma Karakoluna ve Sivas Olay Yeri İnceleme ekibine haber verilerek olay yerine gelmeleri sağlanmıştır. ( Olay yeri inceleme ekibi Kangal’dan gelmiştir. )
     Olay yeri inceleme gerekli çalışmaları yaptıktan sonra yapılan sayımda ağırlıklı olarak tekel ve gıda maddelerinin yanı sıra bir miktar nakit paranın da alındığı görülmüştür.
     Soygun sırasında depoda bulunan 9 torba toz şeker yere boşaltılmak sureti ile malzemelerin bu torbalara doldurularak götürüldüğü anlaşılmış olup, çalınan malzemelerin maddi değeri yaklaşık olarak 35.000 TL. dir.
     Kooperatif Başkanı Bilal Kaya’dan alınan bilgiye göre konu Jandarma ve olay yeri inceleme tarafından henüz soruşturma aşamasındadır. Kooperatifimiz sigortalı olup gerekli uzman ekip çalışmalarını yapmış ve zararın karşılanması için yasal süreç başlatılmıştır.
OKYD