Ovacık Köyü Dostluk Şenliği

Konuyla ilgili fotoğraflar için tıklayınız...

 

                                           OVACIK KÖYÜ DOSTLUK ŞENLİĞİ - 2016

     Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği ile Ovacık Köyü Muhtarlığı tarafından ortaklaşa organize edilen Ovacık Köyü Dostluk Şenliği 06.07.2016 Çarşamba Günü ( Şeker Bayramının 2. Günü) gerçekleşti.

     Ovacık Köyü Kültür Parkta akşam Saat 17:00’de başlayıp gece Saat 24:00’de sona eren şenlikte coşkulu sahne programının yanı sıra nitelikli ve yoğun katılım ile yapıldı.

     Program sunumunu Gizem Özcan’nın yaptığı  şenlikte ilk önce köyümüz halkından Zakir Kadir Özcan sahne aldı ve sonrasında Hıdır Özcan, Nezahat  Şimşek, İbrahim Şimşek, Sümbül Öztürk, Metin Karaköcek, Gülsün Gürsoy, Cem Özcan ve Gözde Özcan’dan oluşan Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği Semah ekibi ilk defa böyle bir şenlikte sahne aldı.

     Daha önceki şenliğimizde de sahne programı ile beğeni kazanan yöremiz sanatçısı Bahar Doğan yaptığı sahne programı ile coşkunun doruk noktasına çıkmasını sağladı. İlerleyen süre içerisinde Cemal Karakaya ve Ercan Kırılmaz’dan oluşan davul zurna ekibi yöresel ezgiler ile Mehmet Yalçın şiiri ile şenliğe katkıda bulundular.

     Şenlikte Hüseyin Özcan (Musa oğlu) 3 Adet, Zülfikar Karaköcek  2 Adet, Asiye Gürsoy  1 Adet, İrfan Gürsoy  1 Adet,  Soner Öztürk  1 Adet, Alaattin Özdamar  1 Adet, Elvin ve Zehra Gürsoy  1 Adet  tarafından kesilen adaklar ortak kazanlarda pilav ve kavurma yapılarak katılımcılara ikram edildi.

     Dostluk şenliğine CHP Genel başkan yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, Sivas milletvekili Ali Akyıldız, Bursa milletvekili Orhan Sarıbal, İstanbul milletvekili Ali şeker, Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök, İl genel meclis üyesi Mehmet Aydın, İstanbul Divriği Kültür Derneği Başkanı Cafer Yıldız, DKD Gençlik Komisyonu, Yağbasan Köyü dernek başkanı Nihat Karagüler ve yönetim kurulu üyeleri, Yağbasan köyü muhtarı Hüseyin Korkmaz, Özbaği köyü dernek başkanı Rıza Genç ve yönetim kurulu üyeleri, Dikmeçay köyü dernek başkanı Hasan Aslan ve yönetim kurulu üyeleri,  Diktaş köyü muhtarı Süleyman Doğan, Divriği gazetesi genel yayın yönetmeni Yahya Bayar ile Halk müziğinin değerli üstadı Cengiz Özkan konuk olarak şenliğimizde yer aldılar.

     Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği Başkanı Birkan Özcan, Ovacık Köyü muhtarı Nadir Öztürk, İstanbul Divriği Kültür Derneği genel başkanı Cafer Yıldız, Divriği Belediye başkanı Hakan Gök, CHP Sivas milletvekili Ali Akyıldız ile CHP Genel başkan yardımcısı İzmir Milletvekili Zeynep Altıok şenlikte biri konuşma yaptılar.

     GÜRSOY Dayanıklı Tüketim Mamülleri Limited Şirketi – VESTEL Bayi

     ÖZCAN Mutfak Gereçleri Sanayi ve Ticaret Limited Şiketi

     ÖKSÜZOĞULLARI Züccaciye ve Dış Ticaret Limited Şirketi – PAŞABAHÇE Yetkili Satıcısı

     ÖZCANLAR Cam Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

     ERDEMLAR Madeni Mutfak Sanayi

     Ahmet Özdamar

     Metin Karaköcek

     Sevim ( Nuran ) Gürsoy tarafından sağlanan zengin ürün paketleri şenlikte çekiliş yapılarak kazananlara dağıtılmıştır.

     Yönetim kurulu üyemiz Hıdır Özcan tarafından yaptırılan OKYD Logolu yazlık şapkalar ücretsiz olarak katılımcılara dağıtılmıştır.

     Ovacık Köyü Dostluk şenliğinin başarılı geçmesi için çaba harcayan İhtiyar heyetine, Derneğimiz yönetim kurulu üyelerine, Kooperatif yönetim kuruluna ve duyarlı köylülerimizin yanı sıra şenliğe katılarak coşkuya ortak olan köylülerimize ve yoğun bir katılım sergileyen gençlerimize sonsuz teşekkür ederiz.

     Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Adına

     Başkan Birkan Özcan