Turnuvanın Centilmen Takımıyız

DİVRİĞİ KÖYLERİ HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI CENTİLMEN TAKIMI OVACIK KÖYÜ

18 Ekim 2015 Pazar günü başlayıp 20 Aralık 2015 Pazar günü sona eren Divriği Kültür Derneğinin düzenlemiş olduğu 19.Divriği Köyleri Halı Saha Futbol Turnuvası organizasyon komitesi tarafından Ovacık Köyü futbol takımı turnuvanın centilmen takımı seçilmiştir.

19 yıldır düzenlenen ve 18. Kez bu turnuvada yer alarak en fazla katılım sağlayan köy takımı olan Ovacık Köyü 2. Kez turnuvanın centilmen takımı seçilmiştir.

Turnuvanın sosyal bir etkinlik olduğunu bu nedenle Divriğililerin tanışması, kaynaşması ve birlikte aynı ortamı paylaşmasına aracılık ettiği bilinci ile bu turnuvada yer alan Divriği Ovacık Köyü topluluğu dönem dönem sportif  başarılarda elde etmiş, ancak bu turnuvanın bir sosyal etkinlik olduğunu hiç unutmamıştır.

Bu doğrultuda futbol takımımızda yer alan sporcularımız ve izleyicilerimiz her zaman turnuvanın genel ruhuna göre hareket etmişlerdir. Bu davranışlarımız turnuva organizasyon komitesi tarafından 2015 yılı DKD 19.Divriği Köyleri Halı Saha Futbol Turnuvasının Şampiyonluk kupası ile eş değerde olan Centilmenlik kupası ile ödüllendirilmiştir.

Bu ödülü sportif başarıları ve davranışları ile Ovacık Köyüne kazandıran futbol takımımızın yöneticileri ve oyuncularına OKYD yönetim kurulu olarak teşekkür ederiz.

Centilmenlik kupası Divriği Kültür Derneğinin 26.12.2015 Cumartesi günü Saat 19:00’da Çağlayan Salon Figaro’da yapacağı yemekli gecede verilecektir.

OKYD Yönetim Kurulu Adına

Başkan Birkan Özcan