Kooperatifte Genel Kurul

Konuyla ilgili fotoğraflar için tıklayınız...

        1970 yılında kurulan ve bu yıl 43. yılını kutlayan SS Ovacık Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi 16 Harizan 2013 Pazar günü Ovacık Köyünde olağan genel kurulunu yaptı. 

       Üyelerin hazır bulunduğu seçimli genel kurulda bir önceki yönetim ve denetleme kurulu üyeleri kongreye katılan üyelerin oy birliği ile bir yıl daha görevlendirildi.

Buna göre :

Yönetim Kurulu :

Bilal Kaya ( Başkan )

Tayyip Budak (Başkan Yrd.)

Yusuf Öztürk ( Muhasip Üye )

Ahmet Özcan (Üye)

Muharrem Karaköcek (üye)

 

Denetleme Kurulu :

M.Ali Kaya (Veli Oğlu)

Nadir Öztürk

Ali Özdemir

 

     Ayrıntılı bilgi için Koop. İrtibat : 0346 4272252 

   

       Divriği Ovacık Köyünde 15 Mayıs 1970 yılında köylülerimiz Sadık Özdamar, Selman Özcan, Hüsnü Öztürk, N.Nusret Öztürk ve Musa Özcan'ın oluşturduğu kurucu yönetim kurulu ile Zeki Özer ( Zeki Özer aynı zamanda köy okulumuz müdürü olup Kooperatifin kuruluşunda en etkin rolü üstlenmiştir.) , Hüseyin Kaya ( Dönemin köy muhtarı ) ve Süleyman Kaya'dan oluşan denetleme kurulu ile çalışma hayatına başlayan SS Ovacık Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifine Sivas Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 40. yıl plaketi verildi.

      Sivas ili sınırları içerisinde kurulmuş bulunan ve belirli dönemlerde faaliyet gösteren ve daha sonraki yıllarda kapanan kooperatifler içersinde 40 yıldır aralıksız olarak hizmet üreten SS Ovacık Köyü Kalkınma Kooperatifine 13 Mayıs 2010 tarihinde Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün ilimizi ziyaretinde Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan toplantıda başarı dilekleri ile birlikte 40. yıl plaketi kooperatif temsilcisine verilmiştir.