ovacikkyd.org 10 Yaşında

Konuyla ilgili fotoğraflar için tıklayınız...

WEB SİTEMİZ 10. YILINDA

     Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği resmi Web sitesi olarak 2003 yılında yayın hayatına başlayan ovacikkyd.org  10. Yılına girdi.

     İçinde yaşamış olduğumuz iletişim çağının olanaklarını kullanarak toplumumuzun haber alma ve bilgi edinme aracı olarak hizmet veren Web sitemiz bu güne kadar etik değerlere saygılı, dinamik ve güncel kalmaya özen göstermiş, bundan sonra da aynı çizgide yayın hayatına devam edecektir.

     Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği gibi diğer yöresel derneklerde web siteleri oluşturmuşlar ancak değişen yönetim kurullarının ilgisizliği, sitenin tek kişiye bağımlı kalması gibi nedenlerle süreç içerisinde güncelliğini yitirmiş ve yayın hayatından çekilmişlerdir.

     Buna karşın dönemin OKYD yönetim kurulu olarak sitenin kuruluş aşamasında derneğimiz bünyesinde Bilgi İşlem Grubu oluşturulmuş, çalışmalar yönetim kurulu ile bilgi işlem grubunun sürekli iletişimi ile yürütülmüştür.

     Bilgi İşlem Grubu gönüllülük esasına dayalı amatör ruhla çalışan ve kendi alanlarında bilgi birikimi olan Ovacıklıların bir araya gelmesi ile oluşmuş, dönem içerisinde bu gruptan iş yoğunluğu nedeniyle ayrılanlar olmuş ancak grup sürekli kendini yenileyerek sizlere hizmet vermeye devam etmektedir.

     Bu amaca uygun emek ve zaman harcayan İzzet Özen, Özgür Çekem Gürsoy, Özgür Özdamar, Hakan Gürsoy, Çağdaş Çağlar Öztürk ile Ulaş Nergiz’e bulundukları toplumun bireyleri olarak sorumluluk duygusu ile yapmış oldukları ve yapacakları çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz.

    Web sitemizin önemini kavrayan ve bu süreçte desteklerini esirgemeyen derneğimiz yönetim kurulu başkanları Ekrem Özcan, Veli Şimşek ve Gülsün Kaya ile yönetim kurulu üyelerine, Ovacıkkyd.org takipçilerine, yazıları ve fotoğrafları ile sitemizi zenginleştiren, ziyaretçi defterlerine yazıları ile bize katkı sunup ve yönlendiren köylülerimize ve dostlarımıza OKYD-BİG olarak teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

                                                                                                                             Birkan Özcan