DKD Tanışma Kokteyli

Konuyla ilgili fotoğraflar için tıklayınız...

        Divriği Kültür Derneğinin 46. Dönem yönetim kurulu 16.02.2013 Cumartesi günü DKD genel merkezinde tanışma kokyetli düzenleyerek Divriğililer ile bir araya geldi. 

       DKD Genel Başkanı Cafer Çelik tarafından yeni döneme ait çalışma programında yer alan konuları ve üyelerden bekletilerini dile getirdiği konuşmasında en önemli konunu aidatların ödenmesinde yeni bir çalışma yapılacağını ve bunun GSM Telefonları sayesinde SMS yolu ile ödeme imkanı saylayacak bir alt yapının hazır olduğu ve önümüzdeki günlerde bunun başlayacağını belirtti. Ayrıca Divriği'de yapımına başlanan ancak maddi imkansızlıklar nedeni ile yarım kalan Divriği Cem ve Kültür evinin tamamlanması için çalışmaların yapılacağını, derneğin daha aktif bir şekilde köy dernekleri ile birlikte ilişki içinde olacağını, çeşitli sivil toplum örgütleri, sendikalar, üniversiteler ile birlilte haretket ederek etkinlikler geliştirileceğini ve derneğin kurslarına daha fazla katılımı cazip hale getirileceğini ve buna benzer çeşitli konularda düşüncelerini paylaştıktan sonra yeni seçilen yönetim kurulunu katılımcılara tanıttı.

       Toplantıda söz alan diğer konuşmacılar ise DKD'nin toplumdaki yeri, derneğin öğrenciler ve çalışan gençlerin sorunları ilgili çözüm üretmesi ve derneğe kazandırlması ile birlikte genç işsizlerin iş bulma yolunda iletişim kanallarının çalıştırılması iş arayan ile işçi arayanların  buluşturulması, kadınların derneğin etkinliklerinde aktif rol oynaması, önümüzdeki yerel ve genel seçimlerde daha aktif çalışarak Divriği'li adayların desteklenmesi ve DKD yönetimin her siyasi düşüncenin kendine hayat bulacağı bir noktada durması gerektiği belirtilmiştir.

       Yoğun katılım gerçekşetiği toplantıda Başta Bakırköy Belediye Başkan Yardımcisi Gülten Tozanlı olmak üzere Zara Karabel Dernekler Federasyon Başkanı ve aynı zamanda Kağıthane Seyrantepe Mahallesi Muhtarı Kemel Kılıç, sendika temsilcileri, köy dernek başkanları ile Divriğililer yer aldı. Son bölümde Coşkun Karademir tarafından müzik dinletisi yapıldı ve kokteyle geçilerek tanışma toplantısı sona erdi.