Etnoğrafya Müzemiz Açıldı.

Konuyla ilgili fotoğraflar için tıklayınız...

       Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu tarafından hayata geçirilen Ovacık Köyü Etnoğrafya Müzesi 2012 Yılı Ağustos ayında açıldı. ( Henüz resmi açılışı yapılmamaış olmasına rağmen ziyaretçi kabul edilmektedir.) 

        OKYD tarafından 2011 yılı içinde oluşumu başlatılan ve yöremizde kullanılan Alet Edevatın toplanmasına başlanan Ovacık Köyü Etnoğrafya Müzesi köyümüz okulunun büyük sınıfında ( bilenler için 2'inci ve 3'üncü sınıf) hizmete açıldı.

        Köyümüz halkının katkıları ile oluşan müze yöremiz halkı tarafından günlik hayatta kullanılan ve teknolojinin gelişimi ile birlikte artık kullanım alanı kalmayan bir çok alet ve edevattan oluşmakta. Bu malzemele köylülerimiz tarafından müzemize bağışlanmış olup müze yetkilileri tarafından kimlerden alındığına dair etiketlendirmesi yapılmıştır.

Önemli Not : Ovacık Köyü Etnoğrafya Müzesinde sergilenmek üzere köyümüz dışında yaşayanların ( İstanbul, Ankara vs.) ellerinde bulunan ve müzede sergilenebilecek malzemeleri var ise bunu derneğimiz yöneticileri ile iletişim kurarak kendi adlarıyla sergilenmesi için teslim edebilirler.

Fotoğraflar : Gülsün Kaya 

Fotoğraflar: Yılmaz Özen