Yolumuzun Alt Yapısı Tamamlandı.

Konuyla ilgili fotoğraflar için tıklayınız...

Konuyla ilgili videolar için tıklayınız...

    Uzun yıllardır proje kapsamına alınıp ve ödenek yetersizliği gerekçe gösterilerek bir türlü yapılamayan köy yolumuzun alt yapı yapım çalışması tamamlandı.        

  2012 yılı programına alınan ve yakın dönemde ihalesi yapılan köyümüz yol çalışması 25.08.2012 Cumartesi günü iş makinalarının gelmesi ile resmen başlayan yol alt yapı çalışması Eylül ayı sonunda tamamlandı. Ovacık Köyü Muhtarı Nadir Öztürk'ten alınan bilgiye göre köyden başlayan çalışma Sincan nahiyesi yol ayırımında son buldu. İlk etepta yağmur ve dere suyu yataklarına menfezler yerleştirildi. Daha sonra ise kamyonlarla Kangal'dan getirilen kırık taşlar yola dökülmeye başlandı. Bu mıcır taşlar yola döküldükten sonra serme ve silindirle sıkıştırılma çalışmaları yapıldı.

       İkinci aşamada ise dökülen kırma taş oturduktan sonra asfaltlama çalışması yapılacaktır. Verilen bilgiye göre teknik olarak yolun oturma süresi biraz zaman alacağından asfaltlama işi 2013 yılı yaz döneminde yapılacağı yönündedir.

       Yol yapım çalışmalarını yapan ve bu çalışma sırasında proje dışında yer alan ihtiyaçların giderilmesinde katkılarından dolayı TDC Yapı Limitet Şirketi yöneticileri Cengiz Taşdemircanan, Metin Taşdemircanan, Erol Koçdere ve Tüm şirket çalışanlarına teşekkür ederiz.

Cengiz Taşdemir Canan,Cengiz Taşdemir Canan, Cengiz Taşdemir Canan,                 Cengiz Taşdemir Canan, Cengiz Taşdemir Canan,Fotoğraflar : Mustafa Gürsoy ( Mustafa Oğlu )

Fotoğraflar : Gülsün Kaya