1 2
 

ovacikkyd.org 10 Yaşında

WEB SİTEMİZ 10. YILINDA

     Divriği Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği resmi Web sitesi olarak 2003 yılında yayın hayatına başlayan ovacikkyd.org  10. Yılına girdi.

 

Köyümüzde Yangın

     Köyümüzde 30.10.2012 Salı günü gece yarısından sonra meydana gelen yangında bir ev tamamen kullanılmaz hale geldi.

Saygılarımızla

         Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneğinin aracılığı ile oluşturulan Üniversite Lisans öğrencilerimize eğitim bursu fonuna 2011 - 2012 yılı eğitim döneminde katkıda bulunan ; 

Etnoğrafya Müzemiz Açıldı.

         Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu tarafından hayata geçirilen Ovacık Köyü Etnoğrafya Müzesi 2012 Yılı Ağustos ayında açıldı.

Mezarlıkların Çevre Düzenlemesi Tamamlandı.

         Köyümüzde bulunan mezarlıların çevre düzenlemesi 2012 yılı yaz ayında tamamlandı.

Çok amaçlı Parkta Çalışmalar Sürüyor.

      Ovacık Köyü İlkokule ve Köy Hizmet Binasının çevre düzenlemesi ve çok amaçlı kullanıma uygun hale getirilme çalışmaları hızla devam etmekte.

Yolumuzun Alt Yapısı Tamamlandı.

      Uzun yıllardır proje kapsamına alınıp ve ödenek yetersizliği gerekçe gösterilerek bir türlü yapılamayan köy yolumuzun alt yapı yapım çalışması tamamlandı.

İstanbul'daki Divriğililer 29 Mayıs'ta Buluştu

Divriği Kültür Derneği 27. Geleneksel Pilav ve Kültür Senliği Çağdaş Hukukçular Derneğinin Kurumsal katılımı ile 29 Mayıs 2011 Pazar günü Belgrad Ormanları ( Sarıyer - Çayırbaşı ve Bahçeköy Mevkii) Mehmet Akif Ersoy Piknik alanında yapıldı.

Emeğin Bayramını Alanlarda Kutladık

1 Mayıs Emekçi Bayramında Ovacık Köyü Yardımlaşma Derneği olarak kendi pankartımız ile Taksim meydanındaydık. Sabah Saat 09:00'da Şişli YKM önünde toplanan Ovacıklılar DİSK'in bulunduğu kortejin arkasında Divriği Kültü Derneği ve diğer Divriği köy dernekleri ile birlikte Taksim alanına kadar yürüyerek emeğin bayramını kutladı.

Yeni Dönem Danışma Meclisi Toplandı

Derneğimizin Danışma meclisi yeni dönem ilk toplantısını 13 Şubat 2011 Pazar günü Saat 13:00'de derneğimizde yaptı.

1 2